Plans and Upgrades

The prices depend on the frequency and duration of the classes. You can take one class per week (30 minutes) for $8, or as many as 5 classes per week (60 minutes each) for as low as $7 an hour. Please refer to the table below for specific pricing:

Classes per week

Weekly total

30 minute lesson

Weekly total

45 minute lesson

Weekly total

60 minute lesson

1 $8 $11 $13
2 $14 $18 $21
3 $18 $24 $27
4 $21 $28 $32
5 $23 $30 $35